Spotkanie o projektowaniu zmiany – relacja

W wiosenny piątek spotkaliśmy się na śniadaniu, aby podsumować dotychczasową pracę w partnerskim projekcie Społeczności Wszechnicy UJ i Stowarzyszenia 4zmiana.

Pracowaliśmy kilka miesięcy, zastanawiając się nad potrzebą i opłacalnością wdrożenia systemowych rozwiązań, które pozwolą pracownikom lepiej godzić role zawodowe i osobiste. Zainspirowani Waszymi doświadczeniami postanowiliśmy stworzyć narzędzie badania potrzeb LIFE BALANCE INDEX dla firm. 18 marca zaprezentowaliśmy kwestionariusz, pokazując jego możliwości i zapraszając uczestników do planowania zmian w ich własnych organizacjach. Jesteśmy praktykami, więc wiemy, że nie wszystkie rozwiązania są adekwatne dla konkretnych firm – dlatego oferujemy wachlarz możliwości, z których organizacja wybiera szyte na miarę strategie HR.

Marcowe śniadanie było inspirujące również dzięki obecności praktyka – Pani Marzena Nowicka – Brak podzieliła się z uczestnikami rezultatami wdrożenia w Szkole Języka Angielskiego Callan elastycznych form zatrudnienia. Perspektywa ciekawa, bo łącząca doświadczenie pracownika-rodzica z rolą osoby zarządzającej organizacją pracy w firmie. Pani Marzena mówiła o tym, co konieczne we wdrożeniu elastycznych grafików: sprawne kanały przekazywania informacji, wspólne działanie, dobre relacje między pracownikami. Mówiła o zagrożeniach – konsekwencją mniejszych wymiarów etatów są mniejsze dochody, a to wymaga dojrzałości pracowników i kadry zarządzającej. Konieczne jest komunikowanie wartości i zaufanie do zespołu, koncentracja na efektach – elementy zarządzania przez rezultaty i różnorodność Pani Marzena wymieniła jako czynniki zdecydowanie sprzyjające zmianie w organizacji.

Zapytana przez uczestników o efekty wdrożonej zmiany Pani Marzena Nowicka-Brak powiedziała:

„Czuję satysfakcję z mojego życia. Żyję w biegu jak każda mama, ale widzę jak dorastają moje dzieci. Jestem w pełni sobą – praca jest w pracy a dom – w domu!”

To chyba najlepsze podsumowanie idei projektu. Dziękujemy Wam za obecność.

Bookmark the permalink.

Comments are closed