Work-life balance – moda czy potrzeba?

Pierwsze spotkanie projektowe otworzyło pytanie: czym jest work – life balance, jak zdefiniować pojęcie w kontekście biznesowym, jakie wreszcie realne korzyści możemy mieć w organizacji, jeśli zaprojektujemy i wdrożymy narzędzia sprzyjające równowadze życiowej pracowników. Śniadanie w gościnnych Scandalach zgromadziło praktyków HR, świadomych tego, jak ważne jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu firmą i budowaniu pracowniczego zaangażowania w biznes.

„Najważniejsze w biznesie to mieć systemy celów i wyraziste strategie ich osiągania. Daję pracownikom narzędzia, uprawomocniam ich do decydowania kiedy i w jaki sposób będą działać. To podejście buduje odpowiedzialność za biznes” – mówił w piątek gość spotkania New Life Balance, pan Marek Scholz, członek zarządu firmy Delicpol Sp. z o.o.

Jak to podejście przełożyć na zarządzanie zasobami ludzkimi, jakie rozwiązania można zastosować w celu włączenia pracowników w zarządzanie przy uwzględnieniu ich potrzeb rodzinnych i osobistych?

Przegląd możliwości zaprezentujemy na spotkaniu w listopadzie.

Comments are closed